31 Mayıs 2022 18:20

Yılın devlet adamı ödülü Murat Başesgioğlu’na!

Kastamonulular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KAS-DER) yılın enlerini seçti.

Yılın devlet adamı ödülü Murat Başesgioğlu’na!

KAS-DER Kastamonu En’leri Ödül töreni, Özlem Yıldız ve Mert Palavaroğlu’nun sunumlarıyla 30 Mayıs 2022’de DoubleTree by Hilton İstanbul Topkapı Otel’de gerçekleşti.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KASDER ) tarafından Şehit Şerife Bacı anısına düzenlenen “Kastamonu En’leri 2022” ödül töreninde iş, siyaset, medya, spor gibi alanlarda yılın en başarılılarına ödüller verildi. Ödül töreninde yılın en başarılı devlet adamı ödülünü eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu aldı. Başesgioğlu’na ödülünü KASDER Genel Başkanı Remzi Şen takdim etti.

Yılın en başarılı devlet adamı seçilen Başesgioğlu, “Çok değerli davetliler hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Öncelikle böyle anlamlı bir ödüle beni layık gördükleri için sayın Remzi Şen’e ve tüm KASDER camiasına yürekten teşekkür ediyorum. Bu ödül ben ve ailem için çok onurlu bir ödül” diyerek teşekkürlerini sundu.

Başesgioğlu: 1997'deki gibi doğru bulmuyorum

“Kastamonulular yıllar önce bir fidan dikti, adı da Murat Başesgioğlu’ydu”

İçişleri Bakanı olduğu dönem tanık olduğu bir anıyı anlatan Başesgioğlu, “Bundan yıllar önce İçişleri Bakanı iken caddede yürürken yolun kenarında duvara yaslanmış, başında kasket, ayağında lastik ayakkabı, yün çorabını çekmiş bir hemşehrimiz tam önünden geçerken dedi ki Allah’a şükür diktiğimiz fidan meyve verdi. Bu benim hayatımda duyduğum en güzel sözdü. Kastamonulular da yıllar önce bir fidan diktiler, suladılar, korudular, zor zamanında yanında durdular. Bu fidanın ismi Murat Başesgioğlu’ydu. Bu isim binlerin, on binlerin ortak ismiydi. Ben sadece o ismin bir sembolüydüm” diyerek ödül konuşmasını sonlandırdı.