18 Kasım 2023 11:18

Turgut Reis Şehit Ömer Kurak Polis Merkezi hizmete sunuldu

Sultanbeyli Belediyesinin yapımını üstlendiği Turgut Reis Şehit Ömer Kurak Polis Merkezi tamamlanarak Emniyet Teşkilatına teslim edildi.

Turgut Reis Şehit Ömer Kurak Polis Merkezi hizmete sunuldu

Sultanbeyli Belediyesi’nin katkılarıyla yenilenen Turgut Reis Şehit Ömer Kurak Polis Merkezi, hizmete sunuldu.

2158 metrekare alan üzerine inşa edilen polis merkezinin, 1100 metrekare kapalı alanı bulunuyor. Emniyet mensuplarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inşa edilen Turgut Reis Şehit Ömer Kurak Polis Merkezi, modern ve işlevsel yapısıyla dikkat çekiyor.

Polis merkezinde incelemelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin,“Sultanbeyli’mizi her alanda geliştirmek ve daha da ileriyle taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün, tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde inşa ettiğimiz Turgut Reis Şehit Ömer Kurak Polis Merkezimizi hizmete aldık. Huzur ve güvenliğimiz için cansiparane gayret gösteren tüm güvenlik güçlerimize kolaylıklar diliyorum. Polis merkezimizin, tüm emniyet mensuplarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Aynı zamanda Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Uğur Kurak’ın da babası olan Şehit Ömer Kurak’ın isminin Sultanbeyli’de yaşatılması ahde vefa olarak yorumlandı.