16 Nisan 2023 18:53

Sancaktepe Belediyesi çocukların geleceğine hafriyat döküyor

Sancaktepe Belediyesi, İBB’nin 400 çocuğa yuva olacak kreş yapacağı alana hafriyat dökmesi ile gündeme geldi.

Sancaktepe Belediyesi çocukların geleceğine hafriyat döküyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Abdurrahmangazi Mahallesi’nde yapmak istediği kreşe Sancaktepe Belediyesi’nin döktüğü hafriyatların engel olduğu iddia edildi.

İBB, 400 çocuğa yuva olmak için Abdurrahmangazi Mahallesi’nde kreş açmak istedi. 2018 yılında tahsis edilen alan Sancaktepe Belediyesi’nin inşaat alanını hafriyat ile doldurmasıyla kreş yapımı ertelendi. Konu hakkında bilgi paylaşan Metro A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Yeğin, şu sözleri söyledi: “İlk olarak 2018 yılında Sancaktepe Belediye Meclisi tarafından İBB’ye kreş yapımı için tahsis edilen 6770 Ada 3 parsel’deki 2.600 m2’lik alan, döneminin Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 2019 yılında hafriyatı alındı ve sonrasında inşaatı durduruldu.”

Yeğin, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı seçilmesi ile birlikte alanın kreş yapılmasına uygun bir alan olarak görüldüğünü ve okul öncesi eğitim ihtiyacını karşılamak için bu yönde bir karar alındığını ifade etti. Yeğin, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Geldiğimiz noktada bu alanda yapılmak istenen kreş Sancaktepe Belediyesi tarafından engellendi ve hafriyatı alınmış bu alan tekrar doldurularak Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetini de engellenmektedir.”