12 Mayıs 2020 13:17

MOBESE A.Ş Covid-19 önlemleri kapsamında elektronik çözümler üretiyor!

Mobese A.Ş Covid-19 önlemleri kapsamına elektronik çözümler üretmeye devam ediyor.

MOBESE A.Ş Covid-19 önlemleri kapsamında elektronik çözümler üretiyor!

Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkelerde bir çok faaliyetin durmasına sebep olan korona virüs, turizm sektörünü de olumsuz etkiledi. Mayıs ayı sonu itibariyle otellerin açılması hedeflenirken, tedbirler ise en üst seviyede olacak.

Alınacak tedbirlerin başında ise MOBESE termal kameralar geliyor.

Mobese A.Ş. Korona virüs sürecinde, virüsü kapan kişinin en kısa sürede tespit edilmesinde büyük rol oynayan termal kameralar ile vücut ısısını kısa sürede tespit edebiliyor.

AVM’lere, Otellere ve Havalimanları gibi yoğun olan yerlere giren tüm vatandaşların ateşleri, kısa sürede temassız olarak ölçülecek. Eğer kişinin ateşi yüksek ise, kamera ve bağlı olduğu sistem anında uyarı verecek.

Hızlı sonuç alınıyor!

Mobese AŞ COVID-19 önlemleri kapsamında geliştirilen, maskeli bir kişiye ait resmin veya görüntünün farklı görüntüler ile karşılaştırılması yapılabilmektedir. (400.000 kayıtlı kişi arasından 1 saniyenin altında sonuç alınmıştır)

Maske takmış veya takmamış kişilerin tespit edilerek ihtiyaca uygun farklı senaryoların oluşturulması Maske takmış personellerin takibinin yapılabilmesi gibi benzer özel ihtiyaçları modelleyebilmektedir.

Uzmanlar bu sistemi öneriyor!

Özellikle temas olmadan kişinin ateşinin teknoloji ile ölçülmesi Uzmanlar ve Doktorlar tarafından da önerilen sistem. Bu sistemi birçok noktada hayata geçiren MOBESE A.Ş, zor zamanlarda yine adından söz ettirdi.