23 Aralık 2020 16:11

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter: Kastamonu vatanın kalesidir!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter OGÜNHaber’e konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter: Kastamonu vatanın kalesidir!

Uzman Çavuşların haklarını ısrarla savunduğu için TBMM’nin Uzman Çavuşu diye adlandırılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, 15 yıldır atıl kalan Kastamonu Ballıdağ Hastanesi’nin yeniden hizmete girecek olmasının sevincini paylaştı.

‘’Kurallara riayet edelim’’

OGÜNHaber’e açıklamalar yapan Yönter, “Koronavirüs sürecinde özellikle vakalarında artmasıyla Hastanelerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Hastanelerimiz vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ederken bizlere düşen görevlerde kurallara riayet etmek olacaktır” dedi.

‘‘Kastamonu kaledir’’

Kastamonu’nun kahramanlığına vurgu yapan Yönter, “Kastamonu Şerife Bacıdır. Kastamonu Halime Çavuştur. Kastamonu kahramanlıkla yoğrulan bir yurdun; savrulmayan, düşmeyen, dimdik ayakta duran bayrağıdır. Milliyetçi Hareket Partisi ile Kastamonu gönülden bağlıdır. Kastamonu kaledir ve son yerel seçimlerde Kastamonu halkı gerekeni yapmıştır” dedi.

‘’Ballıdağ şifa dağıtacak”

Kastamonu’nun sorunları bizim sorunumuzdur diyen Yönter, “Özellikle atıl vaziyette olan Ballıdağ Hastanesi yeniden kullanıma açılacak. Pandemi sürecinde böyle bir girişim gerçekten takdire şayan. Göğüs Hastalıkları konusunda Süreyyapaşa Devlet Hastanesi’nden sonra Ballıdağ bilinirdi.  Kastamonu’da elini taşın altına koyan Cengiz Aygün Aygün beye ve tüm Aygün ailesine teşekkür ediyorum. Burası yeniden şifa dağıtacak ve Türkiye’de parmakla gösterilen bir yer olacak” dedi.

Kastamonu halkını çok sevdiğini belirten Yönter, en kısa sürede Kastamonu ziyareti yapmak istediğini ifade etti.