6 Ocak 2023 19:34

“Kamu yönetiminde devrim yapmamız şart”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman, Amasra’da yaşanan facia sonrası çıkan ön rapor hakkında Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

“Kamu yönetiminde devrim yapmamız şart”

İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman, Amasra’da yaşanan facia için çıkan ön rapor hakkında tweet paylaştı.

Duman, attığı tweetinde şu ifadeleri kullandı: “Rapora göre; TTK’da yaşanan en önemli sorunlardan biri liyakatsiz yöneticiler, liyakatsiz kadrolaşma ve partizanlık sorunudur.”

Açıklamasına devam eden Duman, “Yönetim kadrolarının atanmasından işçi alımına kadar her alanda yapılan politik müdahaleler, TTK’yı bir işletme olmaktan çıkarıp, iktidar partisinin arka bahçesi haline getirmiştir” dedi.

“42 insan kötü organizasyon ve partizanlık yüzünden ölmüş”

Duman, tweetinin devamında “Ne acı! rapora göre 42 insan liyakatsiz yöneticiler yüzünden, kötü organizasyon ve partizanlık yüzünden ölmüş. Adil, şeffaf, yetkin yönetim kültürü en çok da kamu kurumları için gerekli. Kamu Yönetimi’nde bu konuda devrim yapmamız şart” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizi geleceğe taşıyacak en kritik inisiyatif olacaktır”

Duman, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yetkin insanı kamuya çekmeyi, elde tutmayı ve fırsat sağlayarak sorumluluklar verebilmeyi içeren çok boyutlu Kamu Yönetiminde İnsan Kaynakları Yönetimi’ne geçiş, kurumları ve ülkemizi geleceğe taşıyacak en kritik inisiyatif olacaktır.”