19 Mart 2023 16:13

İstanbul’da dengeleri değiştiren isim: Durmuş Demir

İstanbul’un yakından tanıdığı isimlerden Durmuş Demir, İstanbul’dan Milletvekili aday adayı oldu.

İstanbul’da dengeleri değiştiren isim: Durmuş Demir

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı olan iş insanı Durmuş Demir’in aday adaylığını açıklamasıyla birlikte yoğun teveccüh oluştu. Ülkücü ve milliyetçi tabanda aday adaylığı sevinçle karşılanırken, başta Ümraniye ve Ataşehir olmak üzere Anadolu yakasının birçok ilçesinden destek mesajları geldi. Niğde Dernekler Federasyonu Ümraniye İlçe Başkanı olan Durmuş Demir’e hemşehrileri de desteklerini ilettiler.

“Ülkemiz ve milletimiz bu süreci şuurla atlatacaktır”

Aktüel medyanın mikrofon uzattığı Durmuş Demir siyaseti hak ve hakikat için yaptıklarını vurgulayarak, “Bilge liderimiz Sn. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli öncülüğünde inandığımız değerlere hizmet ediyoruz. İlkelerimiz belli, yörüngemiz belli. İç ve dış düşmanlar tarafından kıskaç altına alınmaya çalışılsakta, ülkemiz ve milletimiz bu süreci şuurla atlatacaktır” dedi.

“Anadolunun yakasının tamamını geziyoruz”

Anadolu yakasının tamamını gezdiğini ve gezmeye devam edeceğini belirten Durmuş Demir, “Adalar’dan Tuzla’ya, Kartal’dan Beykoz’un köylerine, Üsküdar’dan Şile’nin köyleri dahil olmak üzere Anadolu yakasının tamamında çalışmalara imza atıyoruz. İl Başkanımız Sn. Sertel Selim öncülüğünde; il yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz öncülüğünde tüm vatandaşlarımızı ziyaret ediyor, dertlerini dinliyoruz. Şile’nin Ağva bölgesinin Kalemköy Mahallesi’ndeki Sami amcamızın da, Beykoz’un Paşamandıra köyündeki Hatice teyzemizin de dualarına ihtiyacımız var. MHP Anadoludur, MHP ruhtur, kutlu yürüyüş için yüce milletimizin ferasetine inancımız sonsuzdur” dedi.

“Ülkemizin her bölgesinde sorumluluğumuz var”

İş güvenliği ve maden alanında uzmanlaşan Durmuş Demir, “Sürekli raporlar ve eğitim programları yazıyoruz. Ülkemizin her noktası bizimdir, vatan toprağıdır ve sorumluluğumuz var. Her bölgesi ile ilgili çalışmalarımızı yetkili organlarımıza aktarıyoruz. Bizler bir dava hareketinin neferiyiz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 9 ışık doktrinini esas alarak, 3 hilalle aydınlatacağız güzel ülkemizi” dedi.

“Mecliste daha güçlü bir MHP için…”

Cumhur İttifakı olarak yoğun çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Demir, “Adayımız belli, kararımız belli. Liderimiz Devlet Bahçeli açıkladı. Adayımız Cumhur İttifakı Adayı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu yörüngede çalışmalarımızı hızlandırdık. Mecliste de daha güçlü sayıda MHP’nin temsil edilmesi için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Durmuş Demir kimdir?

1975 yılında Ni̇ğde’nin Çiftlik ilçesinin Azatlı kasabası Küllüce Mahallesi̇’nde doğdu. İlköğrenimini Küllüce’de bitiren Demir, Orta Okul ve Lise eği̇ti̇mi̇ni̇ Konya’da tamamladı. Aktif ve sosyal kişiliği olan, çevresi tarafından sevilen bir isim olan Durmuş Demir, li̇sans eği̇ti̇mi̇ni̇ Sivas Cumhuri̇yet Üni̇versi̇tesi̇’nden Maden Mühendi̇sliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

2005 yılında i̇ş güvenli̇ği̇ uzmanı olarak sektöre adım atan Demir, Ereğli̇ Demi̇r Çeli̇k Fabri̇kası Ermaden’de maden mühendi̇si̇ olarak i̇ş hayatına devam etti. Burada Genel Müdür Necdet Savaş ve Genel Müdür Yardımcılarının da takdirini kazanan Demir, 2 yıl Maden Mühendi̇si̇ 5 yıl sorumlu mesul Müdür olarak çalıştı. Durmuş Demir 2011 yılında İstanbul’a yerleşti.

Mi̇lli̇ Eği̇ti̇m Bakanlığı’na bağlı Özel Mesleki̇ Eği̇ti̇m kurumu kuran iş insanı Durmuş Demir, kendi̇sine ai̇t eği̇ti̇m kurumundan ülke geneli eğitimler vermeye devam ediyor. Ustalık, kalfalık ve ki̇şi̇sel geli̇şi̇m eği̇ti̇mleri̇ i̇le hi̇zmet veren Demir, 2013 yılında İstanbul Bi̇li̇rki̇şi̇ler Derneği̇ Genel Sekreteri̇ olarak 3 yıl görev yaptı.

İşadamları Derneği̇ dergi̇si̇nde 3 adet makalesi yayınlanan Demir, Uluslararası Elektroword dergi̇si̇nde 2 adet İngi̇li̇zce makalesiyle katkılar sundu. Yerel ve ulusal mecralarla yakın ilişkiler kuran Demir, oldukça donanımlı kişiliğiyle dikkat çekiyor.

Ermaden şi̇rketi̇nde görev yaparken 4 adet i̇ş güvenli̇ği̇ el ki̇tabı çıkartan Durmuş Demir,  3 adet mesleki̇ eği̇ti̇m ödülü alan bir isim. Niğde ve İstanbul başta olmak üzere Anadolunun birçok kasabasında varlığını hissettiren Durmuş Demir, evli̇ ve 3 çocuk sahi̇bi̇dir.