8 Mart 2021 10:28

Vatanseverler Derneği: İslam dini kadınlara değer veriyor

Vatanseverler Derneği İstanbul İl Başkanı Kemal Taşdemir, kadınlar günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Vatanseverler Derneği: İslam dini kadınlara değer veriyor

Açıklama

Âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamber Veda hutbesinde kadınların değerini şu sözlerle belirtmiştir , Biz onları size emanet ettik , ancak gaflet içerisine düşmüş bizler bırak emanete sahip çıkmayı Hanımı’nı Allah için sevene dahi Yobaz dedik bugün sözde Çağdaş olduğunu iddia eden toplumlar 8 Mart 1857’de New York’ta daha iyi çalışma şartı isteyen çalışanların grev yapması sonucunda, görevlilerin çalışanları bir fabrikaya kilitlemesi ile çıkan yangında 129 kadın cayır cayır yanarak can verdi.

129 kadının tek isteği daha iyi çalışma şartlarıydı. Dün yakarak katlettiklerinin bugün gününü kutlamak için bir oyun kurdular , ve bu oyunun adını kadınlar günü koydular. Oysa bilinmelidir ki bizim değerimizi ve kültürümüzü belirleyen dinimiz islam’dır.

Yüce Allah’ın gönderdiği Kur’an’da 20 farklı yerde ey insanlar diye hitapta bulunan Allah Celle celalühü hiçbir yerde ey kadınlar ya da ey erkekler diye muhataplarına seslenmemiştir. Rabbimizin insanlığa vermiş olduğu değer asıl ve kalıcı değerdir. İslam kadınların yerlerde sürünen haklarını onlara geri vermiş, İslami davaya Haticeleri Zeynepleri Sümeyyeleri onurlandırmıştır.

Ne kadar hazindir ki sözde İslami hassasiyetleri olduğunu söyleyenler bile bu uyduruk gün için etkinlikler kutlamalar yapmaktadır. Vatansever gençler derneği olarak hem dünyanın birçok yerinde zulme uğrayan kadınların sesi olmak hem de kendi sorunlarımızla hemhal olmak istedik.

Hangi kadınların gününü kutlayacağız Bosna’da 60000 kadının tecavüze uğradığını mı Hindistan’da Müslüman diye sokak ortasında giysilerinin parçalandığı kadınların mı Somali’de yiyecek ekmek bulamayan kadınların mı Filistin’de evladından ayrı hapishanelerde eziyet gören 3000 kadının mı Doğu Türkistan’da toplama kamplarında sistematik bir şekilde zulme işkenceye maruz kalan kadınların mı Suriye’de evlerinden uzak çadırlarda yaşam mücadelesi veren kadınların mı erkekler tarafından zorla alıkonulan atılan itilen kakılan işleri bitince de öldürülen kadınların mı.

Bu kadınlar bizim meselemizdir. Onların derdi bizim derdimizdir.
İslam’ın İzzet ve şerefini kuşanarak bu kadınların katili olan kapitalizmin sermaye objesini lanetliyoruz . İslam’ın 1400 yıl önce kadına vermiş olduğu hakları hiçbir düşüncenin vermediğine veremediği ne şahit olmaktayız.
Bu nedenle 8 Mart Dünya kadınlar günü safsatasıyla kadınlara sözde haklar tanıdığını iddia edenler aslında kadınları fıtratından uzaklaştırarak ezmektedirler.

Biz gözleri görmeyen kulakları duymayan ve bu oyuna ortak olanlardan olmayacağız.