2 Mayıs 2023 18:24

İBB’ye yönelik kara propaganda: Balon çıktı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne karşı gerçekleştirilen bir kara propaganda daha yalan çıktı.

İBB’ye yönelik kara propaganda: Balon çıktı!

AK Partili birçok sosyal medya hesabı ve trol hesapların İBB’yi yıpratma girişimlerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Adil Karaismailoğlu’da alet oldu.

Aynı zamanda eski İBB yöneticisi ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı olan Karaismailoğlu, “CHP’ye güvenirsen yolda kalırsın, bunun başka izahı yok. Desteksiz atarlar. İstanbul’da yaşadım. Seçim öncesi işten 1 kişi çıkarmayacağız diye namus sözü verdiler. Tam 25 bin kişiyi işten attılar” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: İkinci çeyrekte haberleşme  sektörünün yüzde 32 büyüdü -

4 yılda 3.500’e yakın kişi işten çıkarılmış

Konu ile ilgili İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman sosyal medya hesabından sitem dolu paylaşımlarda bulundu. “Koskoca bakana yalan söylemek yakışıyor mu” ifadesini kullanan Duman, “90.000 kişinin çalıştığı İBB’de 4 yılda toplam işten  çıkartılmış olan kişi sayısı sadece 5.216. Yıllık sadece %1,5!!!
Hem de sayın bakan İBB yöneticisiyken iki seçim arasında işe aldığı 1.600 kişi de var bu sayıda” dedi.

Açıklamasına devam eden Yiğit Oğuz Duman, “Bu 4 yılda kendi isteğiyle ayrılan personel sayısı 5.685, Emeklilik nedeniyle ayrılan çalışan sayısı ise 8.761. Sırf askerlik için 783 kişi ayrılmış. 340 çalışanımız bu dönemde vefat etmiş. Bu bilgileri sayın bakanın bildiğine de eminim. Zira çok kereler yalanladık bu yalanı” dedi.

Son olarak 61 Saat isimli yerel basını etikleyen Duman, “Sırf sizin haberlerinizi takip edenler de bilsin diye yazmak istedim ki bir bakan, daha önce yöneticiliğini de yaptığı ülkemizin en değerli kamu kurumlarından İBB’yi siyaset için nasıl karalayabiliyor görün istedim. Devlete saygıları bu kadar işte” ifadelerini kullandı.

İBB istihdam projelerini ve kriterlerini açıkladı - Son dakika haberleri –  Sözcü

İBB Başkanı’na terörist bile diyenler oldu!

Dönemin İBB Başkan Adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun seçim sürecinde birçok kurum çalışanının, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “terörist”, “seçimi çaldı hırsız” gibi akla mantığa uzak ağır hakaret ve iftiraların atıldığı tüm İstanbullular tarafından biliniyor.