2 Eylül 2022 22:28

İBB’den Beykoz’a denize sıfır ve ücretsiz tesis!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “150 Günde 150 Proje” çerçevesinde Beykoz’da çok amaçlı bir tesis açtı.

İBB’den Beykoz’a denize sıfır ve ücretsiz tesis!

Bugün açılışı gerçekleştirilen Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi Ek Hizmet Binası Kafe Açılış Töreni’ne, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, İBB Başkan Danışmanları Hasan Uzunyayla ve Murat Kantekin, İBB Şehir Hatları Müdürü Sinem Dedetaş, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

“Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi Sosyal Yaşam Merkezi” ismiyle hizmet verecek iskele binası, eğitim ve toplantı salonu, çoklu çalışma alanları, kütüphane, kafetarya, Yeşil İstanbul Doğa Bilimleri Kitaplığı ve Vapur Kafe işlevleri ile kapılarını açtı. Ayrıca İBB Beykoz Koordinatörlüğü biriminin yer aldığı binada, bölgenin sorunları tek merkezden koordine edilecek.

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan İBB yetkilileri, yürütülen proje ile tüm İstanbulluların deniz ulaşımı ile birlikte, keyifli zaman geçirebilecekleri, çalışabilecekleri, kütüphaneden ücretsiz olarak faydalanabilecekleri bir mekan kazandırdıklarını ifade ettiler.

Beykoz Belediyesi’nin yıkımlar ve gözyaşlarıyla gündem olduğu ilçede, İBB tarafından güzel gelişmeler ve açılışlar yapılmasından dolayı vatandaşlar memnuniyetini aktardı.