27 Nisan 2023 12:52

Cemal Enginyurt’tan Bölgesel İstihdam Ofisi farkındalığı

İş arayanlara destek olmak amacıyla kurulmuş İBB Bölgesel İstihdam Ofisleri, Şile’de de hizmet vermeye başladı.

Cemal Enginyurt’tan Bölgesel İstihdam Ofisi farkındalığı

100 bini aşkın kişiye özel sektörde istihdam sağlayan İBB Bölgesel İstihdam Ofisi’nin 24. merkezi Şile ilçemizde açıldı.

İBB Bölgesel İstihdam Ofisleri; iş arayanlara destek olmak amacıyla 2020 yılında kurulmuş, istihdama katkıda bulunmayı amaçlayan ve ücretsiz hizmet veren bir organizasyondur.

Hem ekonomik hem sosyal proje

İş arayan ile işvereni bir araya getirerek ülkemizin ve İstanbul’un en önemli sorunu olan işsizliğin çözümüne ve istihdama katkıda bulunmak amacıyla geliştirilmiş İBB Bölgesel İstihdam Ofisleri, ekonomik ve sosyal bir projedir. BİO’lar 24 şubesiyle İstanbul’un 39 ilçesinde hizmet veriyor
Bölgesel İstihdam Ofisleri 24 şubesi ve 2 mobil aracı ile İstanbul’un 39 ilçesinde işgücü piyasasında iş arayanlara ve işverenlere hizmet veriyor.

Avrupa Yakası’nda 15 Bölgesel İstihdam Ofisi bulunuyor. Bunlar; Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Bayrampaşa, Büyükçekmece, Çatalca, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu Ofisleridir.

Anadolu Yakası’ndaki 8 Bölgesel İstihdam Ofisi ise; Adalar, Kartal, Sancaktepe, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar I ve Üsküdar II ofisleridir.

İstanbul dışında fiziki hizmet veren 1 ofis bulunuyor. Depremde zarar gören vatandaşlara ve firmalara yerinde hizmet verme amacıyla kurulan bu ofis, Hatay’ın Antakya ilçesinde hizmet veren “Hatay Bölgesel İstihdam Ofisi”dir.

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Aktüel Haber’e konuşan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Cemal Enginyurt, “Bu proje sayesinde işverenle nitelikli personelin buluştuğu bir altyapı oluşturulmuş. 100 bini aşkın insanımız iş sahibi oldu. İktidarın ülkemizi getirdiği bu noktada, Belediyelerimizin iktidarın eksikliklerini gidererek topluma hizmet etmeleri yarayı bir nebze sarıyor. Bizlere düşen ise iktidara gelip adaletli, hakkaniyetli bir düzen oluşturmak olacaktır” dedi.