11 Mayıs 2021 17:39

Beykoz’da skandallar zinciri: Ak Partili Başkana operasyon!

Eğitimli eğitimsiz binlerce Beykozlunun işsiz olduğu ilçede, bu kadarı da olmaz artık dedirtecek bir olay yaşandı.

Beykoz’da skandallar zinciri: Ak Partili Başkana operasyon!

Beykoz Belediyesi geçtiğimiz dönemde sık sık çarpık ilişkiler, örtülü ihaleler, gayri resmi kazanımlar ve sebepsiz zenginleşmelerle gündeme geliyordu. Beykoz’a halk desteğiyle fakat örtülü kayyum gibi gelen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın her ne kadar Beykoz’daki yapıyı engellemeye çalışsa da ortaya çıkan tablo içler acısı…

Hem Başkan Danışmanı yapılmış, hem ihale almış!

Dönemin Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı (Şuan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı) Muhammed Hanefi Dilmaç’ın yakın dostu olarak bilinen Nazım Keskin’e, Başkan danışmanı ünvanı verilerek maaş bağlanmıştı. Başkan Danışmanı olan Nazım Keskin’in Belediyede ne iş yaptığı bir türlü öğrenilemezken, Başkan Danışmanı olduğu Beykoz Belediyesi’nden birde aynı dönemde ihale aldığı ortaya çıktı. Nazım Keskin’in işyerinde ortağı olan Erdoğan Coşkun Çap’ta Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanıydı.

Siyaset böyle mi olmalı? Dilmaç ve ticaret lobisi!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ve CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda iş için binlerce CV bulunuyor. Yüksek lisans mezunu, Üniversite mezunu yüzlerce liyakatli Beykozlu işsiz beklerken, Beykoz’da ortaya çıkan tablo dayanılamayacak boyutlara ulaştı. Beykoz’da sosyal yardıma muhtaç kişilerin sayısı her geçen gün artarken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve yakın çevresi kaynağı belirsiz kazanımlarına devam ediyor. Dilmaç’ın yakın dostu dönemin Beykoz Belediye Başkan Danışmanı olan Nazım Keskin, aynı zamanda Çavuşbaşı Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan NFK Yapı’nın sahibi. Keskin, danışman olduğu Belediyeye iş yaparak usulsüzlüğe imza attı. Mail hesapları üzerinde ki trafiklerden yakayı ele veren Keskin’i, kimlerin kurtarmaya çalıştığı ise merak konusu oldu.

İhale ve danışmanlık yetmeyince Hanefi Dilmaç devreye girdi!

Beykoz Belediyesi’ne hangi konuda hizmet ettiği halen daha tartışma konusu olan Nazım Keskin’in, birde ‘çalıştığı’ Belediyeden ihale aldığı ortaya çıktı. Fakat Meclis Üyesi Nazım Keskin’e ihalede yetmedi. Hem danışmanlık hem de ihale yetmeyince devreye yine AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç girdi. Nazım Keskin, Hanefi Dilmaç tarafından Meclis Üyesi olarak listeye konuldu ve Meclis Üyesi seçildi. Peki ticaret lobisi durdu mu? Durmadı… Bu sefer de Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı tehditle gündeme geldiler.

Murat Aydın geldi devran değişti mi? 

Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olan Nazım Keskin, imar komisyonuna girmek isteyince sert duvara toslamış. Edinilen kulis bilgilerine göre Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın , ‘’Yapı firması bulunan ve inşaat sektöründe olan birinin imar komisyonunda olması etik değil’’ diyerek bunu kabul etmedi. İmar komisyonu üyesi olamayan ve Beykoz Belediyesi üzerindeki geliri oldukça azalan Nazım Keskin ve beraberinde hareket eden eski İlçe Başkanı ve mevcut Meclis Üyesi Adem Sefer partilerini tehdit etmekten geri durmadı. Hanefi Dilmaç’ı arkasına alan 2 Meclis üyesi, diğer meclis üyelerini de örgütlemeye çalışarak Belediye Meclislerine katılmama protestosu başlatacaklardı. Konu, duyarlı basın mensuplarının soruları sonucu ortaya çıkarken, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ta, ”Murat Aydın’la geçinemeyen gereğini yapsın” ifadelerini kullanarak skandal bir şekilde Meclis Üyelerinin arkasında durdu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın arka çıktığı sözde AK Partili Meclis Üyeleri gereğini yaparak Başkan Murat Aydın’ı tehdit etti. Sonra ki süreçte sessiz protestodan vazgeçen bu meclis üyelerinden Adem Sefer’in kardeşinin, Beykoz Belediyesi’nden alt taşeron olarak gayri resmi iş aldığı ortaya çıktı. CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün Adem Sefer’e bir konuyla alakalı cevap olarak, ”Beytaş’ın “Doğal” Doğalgaz müteahhidi hangi AKP’li ve hangi AKP’liler? Riva’daki 1000 konutluk inşaat proje ve doğalgaz projelerine hangi AKP’liler ortak?” ifadelerini kullanmıştı. AK Partili vatandaşlar ise duruma, ”Bu mu dava adamlığı” diyerek tepki göstermişti.

Eski İlçe Başkanı olan ve mevcut ilçe başkanı Hanefi Dilmaç’ı da arkasına alarak Beykoz Belediyesi’ni tehdit eden Meclis Üyesi Adem Sefer ile ilgili skandallar zinciri bunlarla da sınırlı değil. (AK Parti’nin her türlü imkanı vermesine rağmen sırf ticari geliri için partisini, belediyesini tehdit eden kişilerle ilgili ayrıntılar gelecek)

Vatandaşların vergileri kimlerin cebine gidiyor?

Beykoz Belediyesi’nde bugüne kadar gelen skandallar ört pas edilemeyecek boyutta. Beykozluların vergilerini doğrudan ve dolaylı ihalelerle cebine aktaran siyasiler sadece bunlarla sınırlı değil. Aynı dönemde daha çarpıcı usulsüzlükler olduğu ve belgeleriyle paylaşılacağı ifade edildi. Beykoz Belediyesi çalışanları alnının son terine kadar çalışırken, AK Parti’de görevli ve gönüllü nice insanlar samimi duygularıyla sahada davalarını anlatmaya çalışırken, birilerinin havadan kazandığı paralar dudak uçuklatacak boyutlara ulaştı. Beykoz’da durum öyle bir hal almış ki, Beykoz gibi semt milliyetçiliği fazla olan bir yere durumu toparlasın diye Zeytinburnu Belediye Başkanı gönderildi.

Hanefi Dilmaç malvarlığını açıklayabilir mi?

Partilerini ne pahasına olursa olsun destekleyen ama eleştirmekten de geri durmayan samimi AK Partililer Beykoz’da oluşan tablodan dolayı çok kırgınlar. İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın hakkında ki şaibelere cevap verememesi, partiyi kullanarak belirli makamlara gelenlerin sadece ticari faaliyetlerle uğraşması, Beykoz’daki yıkımlara ve haksız zenginleşmelere sessiz kalınması, kupon arazilerde çıkan yangınlara sessiz kalınması, vatandaşların dertleriyle ilgilenilmemesi Beykoz’da tepkileri de beraberinde getiriyor. Sosyal medyada, 250 bin Beykozlunun parasının Hanefi Dilmaç’ın danışmanı aracılığıyla kamuya değil de şahısların cebine aktarılması, kupon araziler, lüks ve şatafat, milyonluk localar ve birçok skandallar zinciri Hanefi Dilmaç tarafından yanıt bekliyor. Hanefi Dilmaç’ın malvarlığını açıklayarak birinci ve ikinci derece sebepsiz zenginleşmediğini kanıtlaması durumunda, AK Parti’yi sadece ticari araç olarak gören bu kişilere Beykoz Aktüel Gazetesi’ni bedelsiz olarak devredeceğimizi de açık yüreklilikle ilan ediyoruz.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, eski Bakan Berat Albayrak istifa edince onunla ilgili yapmış olduğu paylaşımı da sildiği için gündeme gelmişti. Dilmaç, bu haberle ilgili de sessiz kaldı.

İlgili Haber: Hanefi Dilmaç Berat Albayrak’ı yüreğine ve sosyal medyaya gömdü