11 Mayıs 2020 00:49

Beykoz Belediyesi temizlikte destan yazıyor!

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü partili – partisiz Beykozluların büyük çoğunluğunun takdirini topladı.

Beykoz Belediyesi temizlikte destan yazıyor!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın göreve gelir gelmez bürokrasiyi ortadan kaldırmış ve Belediyede işlemleri hızlandıran bir takım kurumsal adımlar atmıştı.

Koronavirüs gündemde yokken…

Beykoz’u karış karış gezen Başkan Murat Aydın, “Beykoz’da temizlenmedik bir tane Okul ve Cami tuvaleti kalmayacak, her yer Beykozlulara ücretsiz olacak” ifadelerini kullanmıştı. Koronavirüs salgını gündemde yokken, Beykoz temizlik konusunda güçlü bir alt yapı yapmıştı.

Temizlik hizmeti kutsaldır! 

Bir Belediye Başkanı nasıl başarılı olur? Başkan eğer ekibini doğru seçerse, ekibinin takibini yaparsa, vatandaş ile bol zaman geçirirse, çözülmedik problemleri kişisel yetenekleri ile çözebilirse başarılı olur. Başkan Murat Aydın’ın Feruz Kutsal tercihi ise başarının anahtarı gibi…

Eleştirilerin odağı olmuştu, şimdi dua alıyor!

Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü kendisine bağlanan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal özellikle disipliniyle dikkat çekmişti. Kutsal, başarılı personelleri ödüllendirmeyi ihmal etmezken, gecenin bir yarısı dahi hem sahada hem de anons sistemi ile ekibini denetliyordu. Kutsal’ın uygulamaları sonrası bazı personeller rahatsız olurken, toplumda ki memnuniyet ise bir hayli arttı. Beykoz’da uzun bir yol alındı ve olağanüstü temizlik hizmetinin gerektiği bugünlere, personeller çok öncesinden hazır bulundular.

Beykoz’da temizlenmedik yer kalmıyor!  

Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz’da bulunan tüm kamu binaları ve toplu kullanım alanları dezenfekte edildi. Sokaklar düzenli olarak sabunla yıkanıyor. Pazar girişlerinde ve toplu alanlarda ateş ölçülüyor, dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Kıyı da köşe de kalmış boş alanlarda ki tüm çöpler toplanılıyor. Otobüs, minibüs ve taksi gibi toplu taşıma araçları düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Liste oldukça uzun fakat bir gerçek de var ki virüs çok sinsi!

Yapılan faaliyetler belki virüsün yayılmasını engelleyemeyebilir ama gerçekten ter temiz Beykoz için temizlik işçileri üstün gayretle çalışıyorlar.

Bizlerde başta Sağlık çalışanları, Temizlik İşleri çalışanları ve Sosyal Yardımlaşmada görevli çalışanlar olmak üzere  sahada çalışan tüm çalışanlarımıza teşekkür eder, işçi bayramlarını kutlarız.