27 Mayıs 2022 21:05

Türkiye gündemine bomba gibi düşecek dolandırıcılık!

Türkiye Cumhuriyeti’ne ayçiçek yağı üzerinden operasyon çekilirken bir yandanda devlet büyüklerinin adını kullanarak dolandırıcılık faaliyetleri yapıldığı tespit edildi.

Türkiye gündemine bomba gibi düşecek dolandırıcılık!

Başta FETÖ olmak üzere birçok terör örgütü ve suç örgütleri ile mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti, bir yandan da devlet büyüklerinin adını kullanarak halkı mağdur edenlerle uğraşıyor.

Külliyenin adı başta olmak üzere, Cumhurbaşkanı danışmanları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olmuş şerefli paşaların isimlerini kullanarak harekete geçtiği tespit edilen bir grup, Rusya Ukrayna savaşını fırsat bilerek dolandırıcılık faaliyetlerine imza attılar.

Çesitli Avrupa ülkelerinden ayçiçek yağı ve çeşitli baristik ihtiyaçları karşılamayı vaad eden çete üyeleri, vaad ettiği ürünleri vermeyerek büyük bir dolandırıcılığa imza attılar. İşin skandal boyutu ise tüm bunlar yapılırken devlet büyüklerinin isimlerinin kullanılması.

Türkiye’nin itibarını sarsmaya çalışan, toplumda güveni zedeleyen, Türk halkının siyasi erke güvenine ipotek koymaya çalışan çete üyeleri ile ilgili Mali Suçlar Araştırma Komisyonu’nun kapsamlı çalışma yaptığı bilgisine eriştik.

Konunun tüm belgeleri ve bilgileri ile, isimleri kullanılan devlet büyüklerine özel kalemler vasıtasıyla tek tek ulaşıyoruz.

Başta adalet merci, TBMM, siyasi partiler, ulusal medya olmak üzere ayrıntılı bilgilerle paylaşacağımız haberlerimiz; yapacağımız röportajlar gündeme bomba gibi düşecek.

Mit ve Emniyetin geçmiş günlerde ortaklaşa yapmış olduğu Dedeler operasyonundan çok daha büyük bir operasyonla yeni bir çetenin daha çökertilmesi bekleniliyor.

Çetenin faaliyetleri, yöneticileri ve üyeleriyle ilgili isim isim ayrıntılı bilgi bir sonraki haberimizde belgeleriyle birlikte verilecek; aynı zamanda eş zamanlı olarak tüm ulusal medyada yer alacaktır.